Groene paardenstallen

Naam |
Bijdrage |
Datum |
---|---|---|
Anoniem | € 82,00 | 17-04-20 |
Erik Vossepoel | € 7,50 | 15-04-20 |
Anoniem | € 7,50 | 14-04-20 |
Ineke van Dijke ... | € 7,50 | 12-04-20 |
Anoniem | € 7,50 | 08-04-20 |
Anoniem | € 7,50 | 06-04-20 |
els stoop | € 7,50 | 02-04-20 |
Anoniem | € 7,50 | 01-04-20 |
Anoniem | € 7,50 | 31-03-20 |
Doreen Olario | € 7,50 | 31-03-20 |
Anoniem | € 7,50 | 31-03-20 |
Anoniem | € 7,50 | 30-03-20 |
Anoniem | € 7,50 | 29-03-20 |
Anoniem | € 7,50 | 26-03-20 |
Een vraag stellen
Initiatiefomschrijving
vanwege de coronacrisis kunnen we deze dag niet gezellig gezamenlijk doorbrengen.
Dat vinden we jammer, maar praktisch hebben we de werkzaamheden per bewoner voorbereid.
We danken al onze donateurs voor hun bijdrage. We nodigen je van harte uit om binnenkort langs te lopen, en een kijkje te nemen naar de mooie bakken, gemaakt ism de Houtclub Ede
Ons initiatief
Als creatieve bewoners/ondernemers zijn we erg blij om in de gerestaureerde voormalige Paardenstallen van de Maurits Noord Kazerne te wonen.
Er is echter een probleem dat we graag willen aanpakken. Door de vele nieuwbouw en restauratie projecten op de Mauritskazerne Noord, is de buurt erg versteend en relatief schraal geworden. Veel stuivend zand en een harde versteende omgeving. Met in de zomer hoge temperaturen, het niet willen afkoelen van de omgeving en het weinige flora en faunaleven. Dit willen we graag duurzaam vergroenen.
Waarom?
We willen als bewoners graag onze straat duurzaam vergoenen. Deels om de biodiversiteit meer kans te geven te ontwikkelen. Biodiversiteit om een rijkere flora en fauna te creëren – en zo ook bv wat meer eters van de eikenprocessierups. Maar ook om een brug te slaan van de eikenlaan, de groene strook op de Verbindelaarsweg naar het groene gebied richting Mauritskazerne Zuid en het station.
En deels om de straat met bomen en groen een aangenamer stadsklimaat te creëren. Afgelopen twee zomers was er met deze sterke zon geen schaduwpunt in de straat waardoor het extra warm werd en het erg lang duurde voor de gebouwen en de straat weer afgekoeld waren. Met meer begroeiing kun je hier iets in veranderen.
En de derde reden is het regelen van de akoestiek. Door de versteende omgeving weerkaatst het geluid meerdere keren tussen de glazen en stenen gevels. We hopen dat met de boompjes de geluidsgolven iets te breken waardoor de het geluid niet meer zo weerkaatst wordt.
Een groene corridor tussen de groene speelstrook aan de verbindelaarsweg aan de ene zijde en de groenstrook aan de andere zijde tussen onze straat en het Hgebouw
Zo zorgen we voor verbinding
Door met de buren samen te werken.
Ons initiatief bestaat uit meerdere ideeën. In deze eerste fase willen we graag:
• Samenwerken met de bewoners om gezamenlijk bij de Houtclub Ede plantenbakken te maken.
• Aankopen struiken en boompjes voor de vergroening van de straat
• Bomen/struik aanplantdag. Gezamenlijke dag met de bewoners, koffie en gezelligheid.
Door zowel samen te werken aan de realisatie van de bakken en het gezamenlijk planten van het groen. maar bovenal door voor, tijdens en na het planten gezamenlijk koffie/thee en lekkers met elkaar te delen.
Voor wie
De bewoners en buurtgenoten van de Arthur Koolkwartier
en natuurlijk ook voor alle vogels, insecten en andere dieren.
Omschrijving van de plek
tussen de parkeerplaatsen en de bebouwing is een strook betegelde restruimte. Hier willen we graag op regelmatige afstand groen creëren.
zodat de vogels, insecten en andere beesten een mooie doorgang krijgen
Begroting
Aantal | Prijs p/s | Omschrijving |
---|---|---|
2 | € 100,00 | Hout via de Houtclub Ede |
2 | € 16,00 | Aanschaf struiken |
1 | € 100,00 | Aanschaf worteldoek en aarde |
Vrijwilligers nodig voor
Hulp om de houten bakken te timmeren bij de Houtclub Ede, en om gezellig mee te planten en koffie/thee te drinken
Middelen nodig
Benodigdheden
Voor het slagen van dit project is het volgende nodig:
- Voor de aanschaf van hout via Houtclub-Ede een budget van 2 x € 100,- = € 200,-
- Voor de aanschaf van bomen/struiken 2 x 16,- en aarde/worteldoek voor de bakken 1 x € 100,- wordt totaal is dat € 330,-
- Handige handjes ( van buurtbewoners) voor het maken van de boombakken
- Groene vingers voor het aanplanten
- Koffie / thee en lekkernijen worden door de bewoners geregeld.
Vertalen
Gebruik Google Translate om de teksten op dit platform te vertalen. We zijn niet verantwoordelijk voor de juistheid van de vertaling.
Je bent aangemeld
We houden je vanaf nu op de hoogte.
Privacy instellingen
Privacy instellingen
Update privacyverklaring
We hebben onze privacyverklaring geüpdatet.
Als u verder wilt gaan, moet u akkoord gaan met de nieuwe privacyverklaring en een keuze maken uit de volgende opties:
Je bent nu uitgeschreven voor de e-mail:
Per ongeluk uitgeschreven? Jezelf opnieuw inschrijven
Je bent nu ingeschreven voor de e-mail:
Per ongeluk ingeschreven? Jezelf uitschrijven
Account aanmaken
Inloggen
Fijn dat u mee wilt doen aan Ede Doet! Om dit te kunnen doen heeft u een account nodig en moet u ingelogd zijn.
Inloggen
Ik heb nog geen account
Initiatief aanmelden
Om een initiatief aan te melden, moet je eerst inloggen met je account of een account aanmaken.
Inloggen
Ik heb nog geen account
Aanvullende gegevens nodig
Je hebt nog niet alle verplichte persoonsgegevens ingevuld om een initiatief aan te kunnen melden. Wij missen nog jouw adres en/of telefoonnummer.
Bevestig je account
We hebben je een e-mail gestuurd met een link om je account te bevestigen.
Klik op de link in de e-mail om verder te gaan.
Heb je geen e-mail ontvangen? Kijk in je ‘spam’ of ‘ongewenste e-mail’ map. Staat de e-mail daar, verplaats hem dan naar je inbox.
Kun je de e-mail niet vinden? Bel ons via 0318 24 01 18. Wij helpen je graag verder.