Aanschaf bloembollen Bert van Elst plantsoen
Planten van bloembollen in het Bart van Elst plantsoen.
Bloemrijk Bennekom is een bewonersinitiatief dat als doel heeft om het leefgebied van wilde bijen, hommels, vlinders en zweefvliegen (en daarmee de biodiversiteit) in Bennekom duurzaam te vergroten. In 2021 is op initiatief van de Dorpsraad Bennekom en Bloemrijk Bennekom een deel van de beplanting van het Bart van Elst plantsoen in Bennekom aangepast. Een en ander in samenspraak met Buurtbeheer van de gemeente Ede. Bij het maken van de herbeplantingsplannen, viel het ons op dat in een aantal grasvelden mooie bloeiende krokussen te zien zijn in het voorjaar. Sommige grasvelden bestaan echter alleen uit gras en konden wat ons betreft wel wat extra kleur gebruiken. Ook zijn bloembollen goed voor de vroeg in het voorjaar vliegende insecten.
Daarom hebben we een plan ingediend bij Ede Doet, om grasvelden in te planten met een mengsel van vroeg bloeiende biologische bloembollen (van Ecobulbs). Er is gekozen voor biologische bloembollen, omdat deze geen gifstoffen bevatten die nadelig kunnen zijn voor insecten. Doordat de bloembollen vroeg in het jaar bloeien, kan er later in het jaar gewoon worden gemaaid en kan het publiek op 4 mei bij de dodenherdenking ook eventueel op de grasvelden staan zonder de bloeiende planten te vertrappen.
Op 11 november is dit plan uitgevoerd door leden van Bloemrijk Bennekom. Er is een mengsel van diverse bollen ingeplant waaronder Blauwe Druifjes, Sneeuwroem, Sterhyacint, Winterakonieten, Tete-a-tete en botanische Tulpjes. Zo kan het Centrum van Bennekom nog aantrekkelijker worden gemaakt voor zowel mensen als insecten.
Toestemming intrekken
Weet u zeker dat u de toestemming dat uw foto’s gebruikt morgen worden voor communicatie over Ede Doet in wilt trekken?
Toestemming gebruik beelden
Bedankt voor het inleveren van uw verslag met foto’s! Wij vragen uw toestemming om de door u geüploade foto’s en/of plaatjes te gebruiken voor de communicatie over Ede Doet. Bijvoorbeeld via de sociale media kanalen van Ede Doet of van de gemeente. Of voor gebruik in de nieuwsbrief en/of e-mails over Ede Doet.
Staan er personen herkenbaar op uw foto’s? Dan moeten ook zij ermee akkoord zijn dat de foto’s gebruikt worden.
- Initiatief uitgevoerd
- 15 oktober 2023
- Organisator
- Frances Verheij
- Locatie
- Bert van Elst plantsoen
- Opgehaald bedrag
- € 90,00
Vertalen
Gebruik Google Translate om de teksten op dit platform te vertalen. We zijn niet verantwoordelijk voor de juistheid van de vertaling.
Je bent aangemeld
We houden je vanaf nu op de hoogte.
Privacy instellingen
Privacy instellingen
Update privacyverklaring
We hebben onze privacyverklaring geüpdatet.
Als u verder wilt gaan, moet u akkoord gaan met de nieuwe privacyverklaring en een keuze maken uit de volgende opties:
Je bent nu uitgeschreven voor de e-mail:
Per ongeluk uitgeschreven? Jezelf opnieuw inschrijven
Je bent nu ingeschreven voor de e-mail:
Per ongeluk ingeschreven? Jezelf uitschrijven
Account aanmaken
Inloggen
Fijn dat u mee wilt doen aan Ede Doet! Om dit te kunnen doen heeft u een account nodig en moet u ingelogd zijn.
Inloggen
Ik heb nog geen account
Initiatief aanmelden
Om een initiatief aan te melden, moet je eerst inloggen met je account of een account aanmaken.
Inloggen
Ik heb nog geen account
Aanvullende gegevens nodig
Je hebt nog niet alle verplichte persoonsgegevens ingevuld om een initiatief aan te kunnen melden. Wij missen nog jouw adres en/of telefoonnummer.
Account aangemaakt
Bedankt voor je aanmelding op Ede Doet.
We hebben je een e-mail gestuurd met een bevestiging.
Heb je geen e-mail ontvangen? Kijk in je ‘spam’ of ‘ongewenste e-mail’ map. Staat de e-mail daar, verplaats hem dan naar je inbox. Zo weet je zeker dat je belangijke e-mails van Ede Doet ontvangt.
Tips:
- Je kunt je gegevens een voorkeuren aanpassen via Mijn Profiel.
- Bij de veelgestelde vragen kun je lezen hoe Ede Doet werkt.
- Op de contact pagina zie je wie je verder kan helpen als je vragen of hulp nodig hebt.